Szkoła Noszenia ClauWi®

Szkoła Noszenia ClauWi® powstała 16 lat temu w Niemczech i była jedną z pierwszych tego typu instytucji w Europie. Pomysłodawczynią Szkoły była Petra Wilhelm, która założyła ClauWi® wraz ze swoją przyjaciółką, Claudią Hahn. Na podstawie własnych doświadczeń z noszeniem dzieci doszła do wniosku, że w noszeniu ważne są nie tylko bliskość i bezpieczeństwo, ale także właściwa pozycja dziecka w chuście oraz postawa osoby noszącej. Liczne rozmowy z ortopedami, osteopatami, fizjoterapeutami oraz innymi specjalistami pozwoliły jej znaleźć odpowiedzi na pytania o to, jak układ kostno-mięśniowy dziecka, a w szczególności kręgosłup, miednica i stawy biodrowe reagują na noszenie w chuście, jak reagują poszczególne części ciała osoby noszącej itd. Bo przecież noszenie noszeniu nierówne! Noszenie powinno być przyjemne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Obecnie ClauWi® szkoli Doradców Noszenia w kilku krajach Europy, w USA, Izraelu, Kanadzie i Australii. Dzięki stabilności i renomie Szkoła posiada ugruntowaną pozycję na rynku szkoleniowym. Z kolei liczna i dobrze wykształcona kadra trenerska gwarantuje wysoki poziom szkoleń dla Doradców Noszenia.

Bardzo ważnym aspektem działalności ClauWi® są międzynarodowe kontakty z najlepszymi specjalistami w dziedzinie noszenia dzieci. Wieloletnie doświadczenie Szkoły Noszenia ClauWi® gwarantuje dopracowaną w szczegółach koncepcję szkoleniową sprawdzoną podczas dziesiątek przeprowadzonych kursów.

Szkoła Noszenia ClauWi® wraz ze swoimi Doradcami tworzy dobre standardy noszenia dzieci zdrowych oraz dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Szkoła wypracowuje również nowe metody dopasowując je do najnowszych badań i opracowań.

Celem Szkoły Noszenia ClauWi® jest propagowanie idei noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich oraz idei Rodzicielstwa Bliskości na całym świecie.

Polskie przedstawicielstwo Szkoły Noszenia ClauWi®: www.clauwi.pl